Klub železničných modelárov Vrútky

Zelený Anton 486.007 v mierke 1:87

.

Predstava o dokonalom modeli je veľmi rôznorodá. Každý si predstaví samozrejme niečo odlišné podľa vlastného gusta. Ale určite mi dáte za pravdu, že tento model Zeleného Antona je ,,dokonalý´´. Keď som ho dostal prvý krát do rúk bol som milo prekvapený jeho kvalitou. Všetko bolo tak ako má byť. Presne podľa jeho vernej kópie z Výhrevne Vrútky, kde oddychuje veľmi podobný, avšak v odlišnej mierke 1:1.

Samozrejme vždy nájdeme pár detailov, ktoré nesedia s realitou, ale to sú len také perličky. Predstavovaný Anton pochádza z dielne pána Ivana Jandíka v mierke 1:87. Kotlová časť je tlačená tendrom, kde sa nachádza samotný pohon parnej lokomotívy.

Jazdné vlastnosti sú výborné, ktoré zaisťuje 5-pólový motor – Roco so zotrvačníkom. V modely je osadený zvukový dekóder zaisťujúci verné napodobnenie všetkých zvukových mutácií skutočnej prevádzky. Prekvapujúcim aspektom je hmotnosť modelu, ktorá je výrazne vyššia ako sú tie ,,klasické´´ továrenské. Je to zapríčinené mosadznou konštrukciou kotla a väčšiny jeho ďalších doplnkov. Osvetlenie je riešené pomocou SMD led-diod a navolenie svetiel je závislé na požiadavkách užívateľa. Určite takýto model poteší každého milovníka železnice v jeho zbierke, takže dúfam, že aj ja si ho budem môcť otestovať raz na mojom koľajisku.

 

 

Viac o týchto unikátnych lokomotívach nájdete na stránkach Výhrevne Vrútky

 

 

Ivan Jandík

Tento model pochádza z dielne Ivana Jandíka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *