Klub železničných modelárov Vrútky

Rekonštrukcia ,,Hurvínka´´ v roku 2013 (8)

dsc02492.

Každým rokom sa snažíme prispieť k úspešnému dokončeniu rekonštrukcie na historickom motorovom rušni M131.1546. Rok sa nám zase prelial ako voda medzi prstami a ja si vlastne hovorím čo sa vôbec spravilo na Hurvínkovi. Na prvý pohľad sa zdá že toho nebolo veľa, ale boli to veľmi podstatné práce, ktoré nám zabrali veľmi veľa času.


 


Na začiatku roka sa podarilo našim partnerom prenajať halu na striekanie a v marci dostal Hurvajz nový šat. Finálny nástrek kasne červenej farby a strechy, ktorá je vo svetlo šedej. Bohužiaľ s autorských dôvodov Vám nemôžem fotodokumentovať priebeh prác, ale chcel by som sa aspoň takto poďakovať nášmu partnerovi za poskytnuté priestory.

 dsc00760

Nový finálny lak na našom krásavcovi

Zvyšok roku sa pracovalo na spodnej časti motoráku. Celý spodok bol vyčistený a následne nastriekaný čiernou farbou. Boli zhodené jímky, ktoré budú odskúšané tlakovou skúškou a bola prevedená defektoskopia obidvoch dvojkolí.

 dsc02486

Spodná časť po očistení a nastriekaní

dsc02483

Náhon rýchlomeru.  Bohužiaľ druhý kus nám chýba …

Po dôkladnom prehľadaní všetkých náhradných dielov sme prišli na to, že nám chýba pohonný systém rýchlomeru, ktorý pevne veríme že zoženieme u niektorých z kolegov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *