Klub železničných modelárov Vrútky

Novinky na TT-čku (4)

dsc02836


Dnešným článkom sa Vám pokúsim priblížiť malé, ale aj veľké zmeny nášho koľajiska v mierke 1:120. Cez zimu sme koľajisku dali naozaj zabrať, a už už som mal aj pochybnosti, či to všetko stihneme dokončiť do prvej výstavy.


.


Prvým cieľom bolo nejako schopne zefektívniť vrchnú lokálku, kde sme dobudovali novú staničnú budovu spolu s pokládkou nového koľajiva.  Týmto sa nám umožnilo obmieňanie súprav počas nekonečných hodín jazdenia. Na tomto krátkom úseku sa výkonmi striedajú celkom tri motorové vozne a to M262ka, Hurvínek M131.1 a Hydra 853.

dsc02862

Horná stanica dostala aj vyvýšené nástupištia

Ďalším dlhodobým problémom boli lampy, ktoré sa našimi nešikovnými pohybmi pri čistení koľajiska nekonečne ničili. Všetky lampy boli prerobené na konektor a kedykoľvek je ich možné jednoducho demontovať a spätne osadiť. Samozrejme týmto sa zjednodušila aj ich prípadná výmena počas poruchy, ktorá teraz zaberie len pár sekúnd.

dsc02905

Nanovo osadené lampy spolu s hradlom od Šikulov

V  jednotlivých miestach prešla zmenami aj krajina, boli dosadené stromčeky, zasiata trávička a vypustená divá zver. Keďže sa nám nepáčila ani pôvodná skala nad hl. vrútockou stanicou, tak aj tá sa dočkala svojej novej podoby.

dsc02901

Trochu sa nám to zazelenalo za tou Vindobonou

Bohužiaľ máme aj negatívne novinky a to neslušných nudistov na rybníku, ktorí prezentáciou svojho tela, pohoršujú širokú verejnosť! Toto už necháme na práci poriadkovej polície.

dsc02882

Kto sa má na toto pozerať !!!

Výjazd hasičskej techniky,pri ktorej doposiaľ nevieme, kde a čo sa vlastne stalo. Bliká a svieti im to naozaj pekne. No a keď zistíme kamže to idú určite Vás o tom budeme bleskovo informovať.

dsc02867

Horí horííííí

Asi najpodstatnejším prvkom bola demolácia bývalých uhoľných skladov na mieste, ktorých vyrástli impozantné kasárne. Tomuto komplexu, ako aj jeho celej prestavbe, sa budeme venovať  až v ďalšom pokračovaní článkov ,,novinky na TT-čku (5)´´

dsc02898

Komplex kasární

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *