Klub železničných modelárov Vrútky

Ako na domčeky II

dsc00049


V predchádzajúcej časti som opisoval výrobu domčekov pomocou rezania dielov lasserom. Dnes Vám opíšem technológiu, ktorá je naozaj veľmi lacná avšak o dosť pracnejšia. Takže v úvode je veľmi dôležitá predloha a približné rozmerové charakteristiky objektu.
dsc09262

Predloha domu z XPS polystyrénu

Ak je problém dostať sa k objektu a reálne si ho odfotografovať pokúste ho vyhľadať na google street view. Základné pôdorysné rozmery je možné taktiež odčítať cez maps.google.com, ktorá má vo svojej ponuke meranie vzdialeností vami zvolenými bodmi. Takéto meranie je veľmi orientačné, keďže zoom je dosť obmedzený. Ak disponujete ako takými rozmerovými hodnotami objektu môžme sa dať do práce.

dsc09906

Vyrezané jednotlivé časti z XPS polystyrénu

 

Základným nosným materiálom je podložka z tvrdeného polystyrénu pod laminátové podlahy hrúbky 6 mm. Na tento materiál som si vyniesol všetky potrebné čiary a stačí už len vyrezať. Výborne sa naň ,,ryhuje´´ napríklad znázornenie odpadnutej omietky alebo akéhokoľvek neomietaného muriva. Na lepenie nepoužívajte sekundové lepidlá, lebo tie ho rozožierajú, ale len vodou riediteľné lepidlá (duvilax, hercules). Náter som aplikoval farbami f. Revell, pri ktorých mi nič nerozleptalo.

dsc09910

dsc09917

Strešná konštrukcia pozostáva z plastových dosiek a nastrihaného kartónového papiera

dsc00046

Zostavená stavba domu

Stavba skladu pozostáva z toho istého materiálu

 

dsc09897dsc09898

 

 

 

 

 

 

dsc09904 dsc09903

Galéria článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *