V predchádzajúcej časti som opisoval výrobu domčekov pomocou rezania dielov lasserom. Dnes Vám opíšem technológiu, ktorá je naozaj veľmi lacná avšak o dosť pracnejšia. Takže v úvode je veľmi dôležitá predloha a približné rozmerové charakteristiky objektu.
Predloha domu z XPS polystyrénu
Ak je problém dostať sa k objektu a reálne si ho odfotografovať pokúste ho vyhľadať na google street view. Základné pôdorysné rozmery je možné taktiež odčítať cez maps.google.com, ktorá má vo svojej ponuke meranie vzdialeností vami zvolenými bodmi. Takéto meranie je veľmi orientačné, keďže zoom je dosť obmedzený. Ak disponujete ako takými rozmerovými hodnotami objektu môžme sa dať do práce.
Vyrezané jednotlivé časti z XPS polystyrénu
Základným nosným materiálom je podložka z tvrdeného polystyrénu pod laminátové podlahy hrúbky 6 mm. Na tento materiál som si vyniesol všetky potrebné čiary a stačí už len vyrezať. Výborne sa naň ,,ryhuje´´ napríklad znázornenie odpadnutej omietky alebo akéhokoľvek neomietaného muriva. Na lepenie nepoužívajte sekundové lepidlá, lebo tie ho rozožierajú, ale len vodou riediteľné lepidlá (duvilax, hercules). Náter som aplikoval farbami f. Revell, pri ktorých mi nič nerozleptalo.
Strešná konštrukcia pozostáva z plastových dosiek a nastrihaného kartónového papiera
Zostavená stavba domu
Stavba skladu pozostáva z toho istého materiálu