Klub železničných modelárov Vrútky

Rekonštrukcia vozňa Ba 3-0381 (1)

.

V týchto mesiacoch sa aktívne venujeme rekonštrukcii vozňa Ba 3-0381, ktorý nespĺňal naše nároky na komfort a prevádzku. Opravu sme začali začiatkom nového roku, kedy bol prevezený z Bratislavy do Vrútok. Vtedy sa začal nekonečný príbeh navrhovania, čo kde bude a aká rozsiahla bude jeho rekonštrukcia. Po konečných návrhoch sme sa pustili do opráv.

Ako prvé boli odstránené všetky nepotrebné priečky, strhaný obklad stropu a následne sme osadili provizórnu piecku, lebo to nebola sranda pracovať pri – 5 °C.  Po odkrytí stropu nám nebolo do smiechu , lebo sme prišli na to, že strop je nádherne zhrdzavený.

 Našťastie to bola len povrchová hrdza, tak to stačilo len prebrúsiť a natrieť. Nasledujúci krok spočíval v rýchlom zateplení jednotlivých rebier stropu. Tak sme si pripravili ,, vankúše´´  – izoláciu obalenú fóliou a konečne sme nemuseli toľko ničiť tú malú piecku. Výsledky boli okamžite viditeľné, keď sa prestal topiť sneh na streche. Priebežne bola vedená aj elektroinštalácia, ktorá zase trochu hnevala.       ,, Však kde mám umiestniť rozvody elektroinštalácie keď to nie je ako v dome – zasekám do múru kde príde.´´ Nakoniec boli rozvody trasované po bokoch vagónu, čo umožnilo výhodné osvetlenie celého priestoru.

Aj v ďalších článkoch Vás budeme informovať o novinkách z rekonštrukcie vozňa Ba 3-0381.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *