Klub železničných modelárov Vrútky

Prebúdzanie Katky v Košiciach

.

Ako sme Vás už informovali košická Katka bola naša prvá tohtoročná a taktiež pilotná akcia v Košiciach. Bohužiaľ hneď úvodom akcie sme boli sklamaní a to z mierneho organizačného ,,chaosu´´, ktorý nastal pri prerozdeľovaní jednotlivých historických súprav. Taktiež organizátor nezvládol umiestnenie nášho a Komárňanského modelového vagóna, s ktorými sme stáli v klesajúcom oblúku. To ste mali vidieť čo robili tie nezaistené modelové súpravy, ale to bola len taká perlička, ktorá nás až tak moc neobmedzovala.

 Na čo sa naozaj nemôžeme sťažovať bol záujem širokej verejnosti, či už tej odbornej alebo laickej. Z tohto pohľadu Katku porovnávam s akciami, ako sú Rendez alebo GP Zvolen. Bolo sa tu naozaj na čo pozerať ako na tradičných koľajových návštevníkov, ale aj na tých, čo si dali menšiu zotavovaciu prestávku ako Albatros. Parné lokomotívy boli zastúpené v hojnom počte a to: Šľachtičná 475.196 (Spolok Výhrevne Vrútky), Ušatá 464.001 (Prievidzký parostrojný spolok), Papagáj 477.013 (Klub železničných historických vozidiel Poprad), Albatros 498.104 (Albatros klub Bratislava), Katka U36.003. Najväčšou atrakciou bolo samozrejme prebudenie Katky a ukážka bojov s pancierovým vlakom a leteckej podpory.

Takže na záver akcia dopadla na výbornú a tu určite treba poďakovať organizátorom a všetkým zúčastneným spolkom a klubom, kde sa zišlo veľa dobrých ľudí. A dúfame, že sa takáto kvalitná akcia zopakuje aj u nás na Medzinárodný Deň Detí vo Vrútkach.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *