Klub železničných modelárov Vrútky

Na čo využijeme vaše 2% z dane + tlačivá

Rovnako ako každý rok, aj tento rok by sme sa chceli uchádzať o 2% z Vašich daní, ktoré Vás nič nestoja ale pre nás znamenajú veľkú pomoc. Vaše 2% skrátka využijeme na 100%.

V roku 2022 sme dosiahli mnoho úspechov. Rozpracovaný Hurvínek M131.1546 absolvoval 30.4. úspešnú technicko-bezpečnostnú skúšku, získané granty nám umožnili dokončiť projekt Kinovagón, priestory železničného múzea boli zveľadené, pribudli nové exponáty a do vitrín desiatky nových modelov.

Získané financie z 2% z daní smerovali v minulom roku do pokračovania opravy tretieho modelárskeho vozňa typu Ds. V interiéri bolo započatá oprava podlahy, presunutý bol elektrický rozvádzač, pripravené a namontované boli vankúše s izoláciou.

V roku 2023 pripravujeme množstvo projektov a aktivít – prezentácie koľajísk, otvorenie múzea, cyklovlaky, a ďalšie. Financie z 2% však plánujeme využiť predovšetkým na pokračovanie nášho projektu tretieho modelárskeho vozňa s úplne novým koľajiskom.

Koľajisko bude naše zatiaľ najväčšie – s dĺžkou až 15 metrov, a bude možné si ho prehliadnuť z oboch strán. Tým sa prehliadka koľajiska predĺži na 30 metrov, oproti asi desiatim, ako tomu je pri našich súčasných dvoch vozňoch. Napriek tomu Vám samozrejme nebudeme brániť si túto trasu prejsť opakovane, ako to aj často robíte.

Rozhodli sme sa opäť stvárniť časť regiónu severného Slovenska. Centrom celého koľajiska budú Kraľovany. Na hlavnom ťahu stvárnime stanicu Ľubochňa a zastávku Švošov. Lokálka na Oravu samozrejme nebude chýbať, súčasťou koľajiska budú stanice Oravský Podzámok a Medzibrodie, spolu s hlavnými dominantami v ich okolí. Už je Vám jasné, prečo budeme potrebovať na koľajisko dĺžku 15 metrov.

Vozeň Ds 95-40 060 sme získali po dlhých rokoch odstavenia v Čiernej nad Tisou. Interiér aj exteriér potrebujú rozsiahlu opravu. Práce začali už na jeseň 2020 opieskovaním vozňa a nástrekom základnej farby. V roku 2021 sme pokračovali opieskovaním strechy, opravami prehrdzavených miest a prácami v interiéri vozňa. V roku 2022 bolo započatá oprava podlahy, presunutý bol elektrický rozvádzač, pripravené a namontované boli vankúše s izoláciou. Rekonštrukcia je náročná časovo aj finančne. Preto vás chceme požiadať o podporu darovaním 2% z Vašich daní nášmu klubu. Vopred ďakujeme.

Tím KŽM Vrútky 

Ako darovať 2%-3% z dane z príjmov?

Identifikačné údaje o občianskom združení Klub železničných modelárov Vrútky je nutné uviesť vo Vašom daňovom priznaní, ak ste firma, alebo ak podávate priznanie priamo daňovému úradu, alebo ich je nutné dať Vášmu zamestnávateľovi, ak ste zamestnanec (potrebné tlačivá posielame v prílohe):

Názov:Klub železničných modelárov Vrútky
Forma:občianske združenie
Sídlo:Kernova 8/7, 036 01 Martin
IČO:42071623
Pre viac info nás kontaktujte e-mailom.

Prílohy:
Potvrdenie o zaplatení dane

Vyhlásenie o preukázaní 2%

Viac informácií o darovaní 2% z vašich daní získate na dvepercenta.sk

Za všetky príspevky a zdieľania na sociálnych sieťach ĎAKUJEME

Rozpracovaný model Oravských Ferozliatinárskych Závodov pre nové koľajisko.

Opravené podlahové plechy v služobnej časti vozňa.

Poškodené časti drevenej podlahy budú vymenené. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *