Klub železničných modelárov Vrútky

Na čo použijeme Vaše 2% z daní? +tlačivá

Chceli by sme Vám predstaviť náš plán na poli modelových koľajísk, ktorý nás bude najbližšie roky zamestnávať.

Rozhodli sme sa totiž pridať do našej zbierky ďalší modelársky vozeň. Koľajisko budeme stavať vo vozni typu Ds, ktorý sme zakúpili ešte v roku 2019. Odvtedy sa rodia plány na nové koľajisko a dokonca už aj konkrétne hmatateľné výsledky.

Koľajisko bude naše zatiaľ najväčšie – s dĺžkou až 15 metrov, a bude možné si ho prehliadnuť z oboch strán. Tým sa prehliadka koľajiska predĺži na 30 metrov, oproti asi desiatim, ako tomu je pri našich súčasných dvoch vozňoch. Napriek tomu Vám samozrejme nebudeme brániť si túto trasu prejsť opakovane, ako to aj často robíte.

V týchto covidových časoch, kedy sa všetky výstavy zrušili nám nezostáva nič iné, než sa pustiť do práce v dielni a tešiť sa na to keď sa s našou prácou budeme môcť znovu podeliť aj naživo. No a vy sa môžete tešiť na nové koľajisko.

Rozhodli sme sa opäť stvárniť časť regiónu severného Slovenska. Centrom celého koľajiska budú Kraľovany. Na hlavnom ťahu stvárnime stanicu Ľubochňa a zastávku Švošov. Lokálka na Oravu samozrejme nebude chýbať, súčasťou koľajiska budú stanice Oravský Podzámok a Medzibrodie, spolu s hlavnými dominantami v ich okolí. Už je Vám jasné, prečo budeme potrebovať na koľajisko dĺžku 15 metrov.

Vozeň Ds 95-40 060 sme získali po dlhých rokoch odstavenia v Čiernej nad Tisou. Interiér aj exteriér potrebujú rozsiahlu opravu. Práce začali už na jeseň minulého roku opieskovaním vozňa a nástrekom základnej farby. Rekonštrukcia bude náročná časovo aj finančne. Preto vás chceme požiadať o podporu darovaním 2% z Vašich daní nášmu klubu. Vopred ďakujeme.

Tím KŽM Vrútky 

Ako darovať 2%-3% z dane z príjmov?

Identifikačné údaje o občianskom združení Klub železničných modelárov Vrútky je nutné uviesť vo Vašom daňovom priznaní , ak ste firma, alebo ak podávate priznanie priamo daňovému úradu, alebo ich je nutné dať Vášmu zamestnávateľovi, ak ste zamestnanec (potrebné tlačivá posielame v prílohe):

Názov:Klub železničných modelárov Vrútky
Forma:občianske združenie
Sídlo:Kernova 8/7, 036 01 Martin
IČO:42071623
Pre viac info nás kontaktujte e-mailom.

Prílohy:
Potvrdenie o zaplateni dane

Vyhlásenie o preukázaní 2%

Viac informácií o darovaní 2% z vašich daní získate na dvepercenta.sk

Za všetky príspevky a zdieľania na sociálnych sieťach ĎAKUJEME

Model staničnej budovy v Ľubochni pripravený pre nové koľajisko.

Interiér vozňa potom, čo sme vozeň zakúpili veštil, že nás čaká množstvo práce.

Vozeň po opieskovaní bočníc a nastriekaní základnou farbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *