Klub železničných modelárov Vrútky

Koľajisko HO

KOĽAJISKO HO k 09/2019 bolo ZRUŠENÉ a nahradené koľajiskom TEŽ v mierke TT

Po dlhých úvahách sme koľajisko v mierke HO zrušili a jeho časti, ktoré sa nám podarilo zachovať čakajú v sklade na opätovný návrat pred oči verejnosti. Bohužiaľ aj takéto neľahké rozhodnutia nám prináša dobrovoľnícka činnosť, ktorá stála pri tvorbe koľajiska stovky odpracovaných hodín, ktoré momentálne prišli na zmar. Avšak dnes môžme povedať, že práve toto rozhodnutie bolo správne, keďže model bol nahradený novým a čoskoro aj kompletne dokončeným koľajisko TEŽ v mierke TT.

Ďalšia sezóna akcií sa blíži a my sme sa nadovšetko snažili pripraviť Vám čo najviac noviniek práve na tomto koľajisku. A či sa nám to podarilo, ale nepodarilo môžete posúdiť sami.

Po naozaj dôslednom zvolení trasovania a osadenia všetkých koľajových pásov, ich podbití a stabilizovaní začali skúšky výhybiek zabezpečovacieho zariadenia, ktoré dopadli  na výbornú. Bohužiaľ,  plány šírej trate boli skôr dokončené ako výstavba na hlavnej železničnej stanici ,,Plešivec´´. Súbežne s výstavbou nepárnej skupiny stanice sa začalo aj s výstavbou základovej konštrukcie staničnej budovy, ktorá bola realizovaná v rekordnom čase a všetky práce HSV boli ukončené za krásnych 6 mesiacov. Aktuálne sa finišuje na PSV prácach a stabilizovaní párnej skupiny. Po ukončení prác bude obvod KŽM Vrútky osadzovať a testovať zabezpečovacie zariadenie Plešivca.  Medzi tým sa nám tu to začalo zelenať, vyrástla nám trávička, stromčeky a iná nepríjemná burina. Začalo sa aj s úpravou skalných svahov ich trvalým podchytením a ďalšou sanáciou.  Samozrejme ako vždy, najväčším problém je cesta pod Strečnom, kde nesúdržný  skalný masív môže narobiť ešte veľa komplikácií a na jej sanovanie momentálne v rozpočte nie sú finančné prostriedky.

ho03-5

Strečnianske mosty

ho03-15

Skalný masív

ho03-7

Hektor  vchádza do strečnianskeho tunelu

ho05-2

Strečnianske tunely

.

Takto to vyzeralo v roku 2012

.

HO1 (11)

Práce na trasovaní trate (rok 2012)

KolajiskoHOzaciatky

Rámová konštrukcia koľajiska (rok 2012)

HO-Plán

Pôdorys koľajiska

.

Fotogaléria koľajiska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *