Klub železničných modelárov Vrútky

Fotoreportáž z Parowózjady 2015

 

Výprava do Chabówky bola naším prvým výletom do Poľska s modelárskym vagónom. Akcia „Parowózjada“ prebehla nad očakávania a bez akýchkolvek problémov. Pozrite si krátku fotoreportáž:

 

 

 

 

 

 

Rozdrbať kolajisko pár dní pred akciou je súčasťou stratégie. Na fotke je už nalepené nové pozadie.

Takmer hotovo, ešte pribudne nejaká zeleň na oporný múr a kriaky.

Vo štvrtok popoludní už pripravení vo Vrútkach čakáme na konvoj z Popradu.

Posun pred odchodom.

V Skalitom bobina opúšťa súpravu a nastupuje poľská dvojička.

Po ďalšom preprahu na vlak nastúpila lokomotíva EU 06-01.

Do Chabówky sme prišli v piatok okolo poludnia. Zvyšok dňa sme využili prehliadkou skanzenu a výletom do blízkeho Rabkolandu. Táto fotka je už zo sobotného rána. Sme pripravení otvoriť.

Aj koľajisko je pripravené. Dokonca aj dymový generátor v komíne našich kasární je zapojený a funguje. Bohužial sme ho popri všetkých zvyšných veciach celkom zabudli ho spustiť. Spomenuli sme si naň až v pondelok ráno po príchode domov.

V sobotu popoludní boli takéto rady niekolko hodín. Zatiaľ najdlhšie rady tohto roku.

Sme veľmi radi za záujem a pozitívnu odozvu.

Náš obchodík zo suvenírmi a modelmi.

Nočná prehliadka pre kolegov z Popradu a z Chabówky. Okrem toho bola na záver dňa bola pripravená svetelná a laserová show v doprovode ohňostrojov. Niečo také sme na Slovensku ešte nevideli. Super!

O jednej ráno je už v Chabówke celkom pokojná atmosféra.

A pár ďalších nočných fotiek.

Lokomotiva TKb 1479 „Königstein“ je najstaršou zachovanou parnou lokomotívou v Poľsku. Bola vyrobená v roku 1878 nemeckou továrňou Schwartzkopff.

V nedeľu bol pre hostí pripravený taktiež zaujímavý program – preteky parných rušnov. Trochu v inej podobe ako to podaktorí poznáme z Grand Prix vo Zvolene kedže poliaci maju aj disciplínu v preťahovaní a pretláčaní parných mašín. Bolo sa na čo pozerať, a tak sme úplne zabudli fotiť. (foto: Patryk Farana, parowozy.pl)

Skanzen v Chabówke je naozaj rozsiahly, na fotke je len malá časť expozície.

V nedeľu podvečer už je areál vyprázdnený a my sa chystáme domov.

Nakoniec skupinová fotka.

A odchádzame. Snáď sa zúčastníme aj budúci rok.

Na záver niečo, čo na fotkách nieje vidieť. Hlavný sponzor akcie a skanzenu je PKP Cargo Logistics. Bolo videť na každom kroku reklamné bilbordy a postery, tak isto moderátor akcie často ďakoval PKP Cargo za podporu. Tiež zabezpečili laserovú show a ohňostroj. Prvýkrát sme na takejto akcii zažili profesionálnu ochranku v areáli a autorizačné kartičky pre organizátorov a obsluhu atrakcií. Skrátka bolo cítiť že akcia nebola organizovaná dobrovoľníckym spôsobom, ako to býva u nás. Je škoda, že slovenskí železniční dopravcovia históriu len „ticho tolerujú“ a podporujú veľmi málo. Kdežto PKP Cargo ju využíva ako formu svojej propagácie a reklamy.

Jedna myšlienka na “Fotoreportáž z Parowózjady 2015

  1. Peter

    Dobry den! Gratulujem k rekonstrukcii kolajiska aj vozna.

    Nechceli by ste zverejnit detailne fotogalerie kolajiska a vozoveho parku? Poriadne nie je ani na Vasej stranke, ak tak velmi neaktualizovane.

    Dakujem a zdravim!
    Peter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *