Klub železničných modelárov Vrútky

Deň železnice 2017 – Bohumín

.

.

České dráhy v spolupráci s Mestom Bohumín, SŽDC a ďalšími Vás pozývajú dňa 23.9.2017 na veľkolepú prehliadku moderných a historických železničných vozidiel so sprievodným programom, tentokrát v Bohumíne. Akcia bude vyvrcholením osláv 170 rokov Severnej dráhy cisára Ferdinanda, ktorá bola v roku 1847 otvorená z Lipníka nad Bečvou až do Bohumína.

Mapa areálu

Oslavy sa odohrávajú v Bohumínskom depe a to ako v priľahlých častiach stanice, tak aj oproti v hale technicko-hygienickej údržby (THÚ), kam bude zabezpečená pravidelná kyvadlová autobusová doprava zo stanice.  Celá akcia je rozčlenená do troch celkov, prvým je Svet zmeny umiestneného v hale THÚ, kde bude okrem iného vidieť aj jednotku Pendolino alebo Railjet, ďalším Svet histórie na točni, kde sa objaví celý rad českých a zahraničných historických strojov a posledný Svet zábavy. Ten sa bude nachádzať ako v depe, tak aj na bohumínskom hlavnom námestí.

Viac ako dve desiatky tisíc návštevníkov z tuzemska, ale aj z okolitých krajín, ktoré sa očakávajú v Bohumíne, si budú môcť v sobotu zrána vychutnať príchod protokolárnych vlakov z Prahy – retro súpravu Ostravan a železničnú jednotku Railjet. O 10:15 sa otvoria všetky expozície. Na obed sa plánuje komentovaná prehliadka lokomotívy na točni v depe a po celú dobu budú prebiehať zvláštne jazdy na trasách medzi Bohumínom, Ostravou-Svinovom, Kunčicemi a Ostravou stredom, ktoré budú preniknuté špeciálnymi cestami po AWT  Ostravsko-karvinskom dolnom revíri.

Celodený program by mal ukončiť zvláštny nákladný vlak vedený niektorým z radov parných lokomotív a dieselovým Sergejom. Oslavy vyvrcholia o 20:00hod, keď začne nočná svetelná show. 

Viac informácii získate na web stránke denzeleznice.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *