Klub železničných modelárov Vrútky

Ako bolo v Olomouci

Naša posledná tohtoročná akcia, ktorá ukončila celkom zaujímavý maratón výstav bola práve Medzinárodný deň železnice v Olomouci a bolo sa naozaj na čo pozerať. Na každého návštevníka čakala možnosť zaujímavej prehliadky, či zo strany mestských pamiatok  mesta Olomoc, alebo ponúkaných železničných exponátov a atrakcií, ktoré zorganizovali České dráhy a.s. My sme v tomto kraji zotrvali tri dni, takže sme mali  dostatok času sa pokochať centrom mesta, ktorý má rozsiahly historický ráz a prelínajúcu sa architektonickú pestrosť rôznych stavebných slohov. Z našej strany to bola jedna z najlepšie pripravených akcií a zo strany organizátorov, čo sa týka hlavne bezpečnostnej, ale aj informačnej stránky úplne dotiahnutá do najmenších detailov. Celý objekt výstavy strážila bezpečnostná služba a informácie poskytovali hostesky Českých drah. Atmosféru spríjemňovali živé sochy v dobových kostýmoch.

Hlavným lákadlom pre deti boli parné lokomotívy, ako napríklad Zelený Anton, Albatros, Rosnička, Pětasedma, Piekna Helena a samozrejme nemohla chýbať pýcha českých dráh Pendolino a elektrická lokomotíva rady 380, ktorej sa nevieme dočkať na našich tratiach. Deti sa mohli vyšantiť vo vlaku hračiek a potom si ísť pozrieť nejakú tú rozprávku do kinematovlaku, kým ich rodičia tento čas mohli využili na športovú činnosť v pretekoch drezín na 40 m. Počas celého dňa v areáli hrala živá hudba doplnená rôznymi vstupmi zástupcov českých drah. Naše vystavované modelové koľajisko pútalo veľký záujem spolu so salónnym vozňom Františka Ferdinada d’Este a Masarykovým salónnym vozňom. Celý program bol doplnený rôznymi parnými jazdami, ktoré vytvorili túžbu previesť sa u každého  návštevníka.

Team KŽM

Na záver by som sa chcel poďakovať organizátorom za celý KŽM Vrútky za to, že nás pozvali na takúto akciu a dúfame, že sa budeme stretávať na podobných akciách aj v nasledujúcich rokoch.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *